Bajern je šampion Evrope

Fudbaleri Bajerna iz Minhena novi su prvaci Evrope u fudbalu. Oni su u odlučujućem meču finala Lige šampiona savladali francuski PSŽ. Pobedonosni gol postiogao je Koman u 59. minutu utakmice.

Prvo poluvreme utakmice finala Lige šampiona između Bajerna i PSŽ-a završeno je bez golova. Obe ekipe imale su više izglednih prilika da povedu, ali golmani su svaki put odlično intervenisali, na obe strane.

U poslednjem minuta prvog poluvremena bila je i jedna sporna situacija kada je Koman pao u duelu sa Kererom, u šesnaestercu PSŽ. Sudija Orsato se nije oglasio, kao da je čekao signal iz Var sobe, ali na kraju nije svirao penal za Bajern.

Malo pre toga David Albabe je pogrešio i predao loptu protivniku a Mbabe imao idealnu priliku da postigne gol. Ipak šansa je propala i ostalo je 0 : 0.

Nekoliko minuta ranije Levandovski je u kaznenom prostoru šutirao ali je Navas refleksno reagovao i spasao mrežu.

Pari Sen Žermen i Bajern Minhen u Lisabonu igraju finale Lige šampiona, posle koga će se znati koja ekipa je najbolji fudbalski tim u Evropi ove godine.

Bavarci su agresivno krenuli u meč ali prvu veliku priliku imao je PSŽ

Izveli su brz napad, Neimar je uleteo u šesnaesterac i šutirao prema golu, ali je Nojer uspeo da odbrani udarac a potom i da drugom intervencijom izbaci loptu u korner.

Vrlo brzo Nemci su uzvratili. Sjajni Levandovski je šutirao i pogodio stativu.

Izvor: politika.rs