Bledilo Dortmunda, Bajernu pehar Superkupa Nemačke

Fudbaleri Bajerna osvojili su novi trofej.

Bavarci su kao gosti na “Signal Iduna parku” slavili protiv Borusije Dortmund sa 3:1 (1:0) u meču za pehar Superkupa Nemačke.

Bio je to šesti uzastopni trijumf Bajerna protiv “milionera”.

Tako su stigli do devetog pehara Superkupa Nemačke, koji su prošli put osvojili 2020.

Meč je obeležio dvostruki strelac Robert Levandovski koji je pokazao da je u dobroj golgeterskoj formi na startu sezone.

Bajern je bolje počeo meč, imao prilike preko Tomasa Milera u 14. i Kingslija Komana u 16. minutu, da bi Manuel Nojer u 20. na drugoj strani odbranio udarac Marka Rojsa.

Koman je u 38. minutu volej udarcem pokušao da zatrese mrežu, da bi Nojer minut kasnije sprečio da Dortmund povede posle udarca Erlinga Halanda.

Ipak, Bajern je do poluvremena postigao gol i to u 41. minutu kada je Levandovski glavom prosledio loptu u mrežu.

U nastavku Bajern je u 50. minutu duplirao prednost, Levandovski je asistirao, a Tomas Milčer je lagano zatresao mrežu.

Ipak, Borusija se nije predala i u 64. minutu Marko Rojs je udarcem sa ivice kaznenog prostora poslao loptu u desne rašlje za 1:2.

Ipak, Borusija je skupo platila grešku odbrane u 74. minutu, sve to je iskoristio lukavi Levandovski da još jednom postigne gol, za konačnih 3:1.

Izvor: b92.net