Čelsi se prošetao Lesterom

Fudbaleri Čelsija savladali su Lester na gostovanju rezultatom 3:0, na otvaranju 12. kola Premijer lige.

Aktuelni šampion Evrope je lako slavio, postigao tri pogotka, a još toliki broj bio im je poništen zbog ofsajda.

Izabranici Tomasa Tuhela su učvrstili prvu poziciju na tabeli, imaju 29 bodova, šest više od Mančester sitija i Vest Hema, koji doduše imaju i meč manje.

“Lisice” su na ovom susretu imali jako malo dobrih minuta, a peti poraz nije mogao da se izbegne. Trenutno su 12. sa 15 bodova.

Čelsi je “otvorio” Lester već u 14. minutu, posle kornera koji je izveo Čilvel, najviši u skoku je bio Ridiger, koji je glavom savladao Šmajhela.

Već u 28. minutu Čelsi je duplirao prednost – Kante je dugo vukao loptu, prišao šesnaestercu, a onda levom nogom pogodio ugao danskog golmana.

Tačku na ovaj susret stavio je Pulišić u 71. minutu, kada se dobro snašao u petercu, nakon dodavanja Zijeha.

Lester u narednom kolu dočekuje Votford, dok će Čelsi ugostiti Mančester junajted.

Izvor: b92.net