“Derbi dela Madonina” pripao Milanu posle velikog preokreta

Fudbaleri Milana savladali su ekipu Intera posle preokreta sa 2:1 i začinili borbu za šampionsku titulu u Italiji. Perišić doneo prednost neroazurima, Žiru sa dva pogotka u finišu meča oteo tri boda.

Veliki derbi Milana pripao je crveno-crnima – Inter je vodio na poluvremenu, ali je Olivije Žiru sa dva pogotka doneo pobedu Milanu i zakomplikovao šampionsku trku.

Inter je bio favorit pred “Derbi dela Madoninu”, u utakmicu je ušao sa prvog mesta na tabeli i pobedom bi stavio jednu ruku na šampionski pehar.

Neroazuri u odigrali i odlično prvo poluvreme, bili dominantni rival, što su i krunisali pogotkom Ivana Perišića u 38. minutu utakmice.

Ipak, u drugom poluvremenu sve se preokrenulo. Milan je zaigrao agresivnije, češće su izabranici Stefana Piolija bili pred protivničkim golom, a do promene rezultata došlo je u finišu meča.

Olivije Žiru je u 75. minutu doneo izjednačenje nominalnim gostima na “Meaci”, da bi samo tri minuta kasnije u potpunosti ućutkao domaće navijače.

U finišu meča crveni karton zaradio je Teo Ernandez, fudbaler Milana.

Inter je i dalje prvi na tabeli Serije A sa 53 boda, ali Milan sada ima jedan manje, uz utakmicu više. Napoli je treći sa 49 bodova.

U prvoj utakmici dana takođe je bilo uzbuđenja, iako u meču između Rome i Đenove nije bilo golova.

Gosti su od 69. minuta igrali sa igračem manje zbog isključenja Ostigora, a Roma je u zaustavnom vremenu preko Zaniola zatresla mrežu Sirigua.

Ipak, glavni sudija meča, posle gledanja VAR snimka, ustanovio je da je Abraham u toku akcije napravio faul i poništio “vučici” gol.

Zaniolo nije mogao da podnese takvu odluku sudije, pa je zbog prigovora dobio direktan crveni karton.

Izvor: rts.rs