Drugo kolo Premier League-e

Jos jedan vikend koji nam je doneo je puno uzbuđenja u Premier League-i. Kolo su otvorili u “lunch time-u” ekipe Arsenal-a i Burnleya. Tim Arsenal-a je slavio sa 2-1. Domaćin je poveo golom Lacazetta, pred kraj poluvremena izjednačujući gol za Burnley postigao  je A.Barnes. U drugom poluvremenu posle napete borbe ekipa Arsenala je postigla gol preko Aubameyanga koji je postavio i konačan rezultat utakmice.

Popodnevne utakmice

Kao i obično najvše utakmica se igralo u temirnu od 16h, gde je odigrano čak 5 utakmica. Počećemo sa utakmicom između Evertona i Watforda, ekipa Evertona salvadala je goste iz Watforda rezultatom 1:0 golom koji postigao Bernard na sredini prvog proluvremena .

Utakmica u Brightonu, odigrana izmedju domaćina iz Brightona i ekipe West Ham-a iz Londona završena je nerešenim rezultatom 1:1. Povela je ekipa gostiju preko Chicharita , a gol vredan boda za domaćina postigao je Trossard. Pobedu je ostvarila i ekipa Bournemoutha savladavši domaćina Aston Vill-u rezultatom 2:1. Strelci za Bournemouth su bili King i Wilson, dok je gol za Vill-u postigao Luiz.

Povratnik u Premier League-u Norwich savladao je na svom stradionu ekipu Newcastle-a rezultatom 3:1, sva tri gola za domaćina delo su Pukki-a, dok je utešni pogodak za goste postigao Shelvey. U istom terminu ekipa Liverpool-a savladala je na gostovanju ekipu Southampton-a rezultatom 2:1. Golove za ekipu JürgentaKloppa postigli su Mane i Firmino, dok je gol za domaćina postigao Ings, posle velike greške golmana Adriana.

Večernje utakmice

U večernjem terminu od 18:30 odigran je derbi između ekipa proslogodišnjeg šampiona Manchester City-a i ekipe Tottenham-a. Utakmica je počela odično za domaćina poveli su golom Sterlinga, ali je ubrzo stiglo izjednačenje gol je postigao je Lamela. Posle inicijative građana i sjajnog centaršuta De Bruynea Kun Aguero postiže pogodak i opet donosi prednost Manchester-u. Inicijativa građana nije manjkala ni u drugom poluvremenu ali nisu  imali dovoljno sreće da postignu gol, ekipa Tottenham-a je kaznila sve promašaje domaćina i izjednačila golom Moure . Do kraja utakmice ekipa Manchester-a je imala veliku inicijativu i veliki posed lopte ali nisu uspeli na kraju da pobede. Utakmica je završena rezultatom 2:2.

Završetak drugog kola

U nedelju su odigrane samo dve utakmice, program su otvorile ekipe Sheffield Utd i Crystal Palace gde je domaćin u ne tako zanimljivoj utakmici slavio sa minimalnim rezultaom. Gol je postigao Lundstram.

U mnogo zanimljivijem duelu  između ekipa Chelsea i Leicester-a,viđena su dva različita poluvremena . U prvom poluvremenu dominirala je ekipa Chelsea-a i povela golom mladog  Mounta. U drugom poluvremenu gosti su se trgnuli i izjednačili golom Ndidija posle sjajnog kornera Maddisona. Leicester je nastavio  inicijativu tokom čitavog drugog poluvremena ali bezuspešno. Ekipa domaćina se uspešno branila i utakmica je završena rezultatom 1:1.

Kolo su zatvorile ekipe Wolves-a i Manchester Utd  utakmicom  u ponedeljak uveče od 21h. Utakmica je završena rezultatom 1:1. Gosti su bolje otvorili utakmicu, poveli su golom Martiala . Domaćn je malo konsolidovao svoje redove i u drugom poluvremenu sjajnim golom Nevesa poravnali rezultat na 1:1. Posle blage inicijative gostiju i blagog kontakta u kaznenom prostoru domaćina sudija je dosudio penal. Odgovornost je preuzeo Pogba, ali ga je golman  Patricio pročitao i odbranio jedanaesterac i tako sačuvao bod svojoj ekipi.