Efes ponovo šampion Evrope

(FOTO TANJUG/ STRAHINJA ACIMOVIC)

Košarkaši turskog Efesa savladali su Real Madrid rezultatom 58:57 u finalu Evrolige u Beogradu uz fantastičnu partiju Vase Micića, i tako odbranili evropski tron.

Turska ekipa postala je jedna od retkih koja je uspela da odbrani pehar Evrolige.

U novom, trećem uzastopnom finalu, Efes je u veoma dramatičnoj utakmici srušio Real i stigao do druge titule prvaka Evrope.

Srpski košarkaš Vasilije Micić, ponovo je na maestralan način vodio Efes do trijumfa u finalu.

Obe ekipe, iako iskusne, imale su padove i uspone,  pa je to uticalo i na broj poena viđenih u odlučujućem meču za titulu.

Micić je meč završio sa 23 poena, čime je bio najbolji strelac finala ali i najkorisniji igrač fajnal-fora.

Veoma tvrdo su obe ekipe ušle u meč, što je bilo očekivano za jedno finale.

Mučili su se u šutu za tri poena i Efes i Real, ali je madridska ekipa prednost napravila u reketu. Na poluvreme, Real je odneo prednost od pet poena.

Napeto i neizvesno je bilo i u drugom delu utakmice. Real je u velikoj meri napadački podbacio u trećoj i četvrtoj četvrtini.

Kako je vreme prolazilo, Efes je uspeo prvo da potpuno nadoknadi zaostatak, a potom i stigne do prednosti sredinom poslednje deonice, da bi u tesnoj završnici trijumfovao.

Izvor: politika.rs/tanjug