Liverpool ostao na čelu tabele-sedmo kolo Premier League-e

Najviše utakmica sedmog kola odigrano je u subotu, kolo su otvorile ekipe Sheffield Utd. i Liverpool-a, gosti su se dugo mučili da probiju dobru odbranu domaćina i konačno su uspeli u drugom poluvremenu golom Wijnaldum, i tako ostali na čelu tabele sa maksimalnim učinkom.

Subota

Najviše utakmica odigrano je u terminu od 16h. Ekipa Aston Ville ugostila je ekipu Burnley-a i kod kuće odigrala 2:2. Utakmica je obilovala šanšama,obe ekipe su imale šansu da osvoje sva tri boda, ali je ipak podela bodova najrealnija,strelci za domaćina bili su El-Ghazi i McGinn , dok su golove za goste postigli Rodriguez i Wood. Takođe utakmica koja je obilovala golovima je utakmica odigrana između Bornemouth-a i West Ham-a koja je završena istim rezultaom kao i prethodna utakmica 2:2. Golove za domaćina postigli su Wilson i King, a za goste Yarmolenko i Cresswell. Chelsea je na svom terenu ugostio ekipu Brighton-a i slavio sa 2:0 , golove su postigli Jorginho i Willian.

Crystal Palac je ugostio ekipu Norwich-a i savladao bez velikih problema sa 2:0 strelci su bili Townsend i Milivojević.

Tottenham je na svom terene dočekao ekipu Southampton-a i savladao ih 2:1, utakmica je rešena u prvom poluvremenu golove za domaćina postigli su Kane i Ndombele a gol za goste delo je Ingsa posle velike greške koju je napravio Lloris.

U poslednjoj utakmici u ovom terminu ekipa Wolves-a ugostila je ekipu Watforda. Domaćin je slavio sa 2:0 i tako potvrdio lošu formu gostiju, strelci za domaćina bili su Doherty i autogol Janmaata.

Subotnji program zatvorila je utakmica između Everton-a i Manchester City-a  gde su gosti odneli pobedu sa 3:1. Gosti su potvrdili dobro formu iz prošle utakmice, i nastavili poteru za vodećim Liverpoolom. Domaćin sve više posustaje i nalazi se u donjem delu tabele. Golove za goste postigli su Jesus,Mahrez i Sterling a utešni gol za domaćina delo je Calvert-Lewina.

Nedelja

U nedelju je odigrana samo jedna utakmica, ekipa Leicester-a ugostila je Newcastle i lako i ubedljivo savladala goste rezultaom 5:0. Posao im je olakšan crvenim karton igrača Newcastlea Haydena, rezultat poluvremena je bio 1:0, ali u drugom poluvremenu gosti su popustili i primili su još četiri gola, tako da je domaćin upisao novu ubedljivu pobedu. Strelci za domaćina su bili Pereira,Ndidi dva gola delo su Vardya i jedan autgol Dummetta.

Glavna utakmica i derbi ovog kola odigran je u ponedeljak uveče u 21h. Manchester Utd. ugostio je ekipu Arsenal-a. Obe ekipe su u lošoj formi i bila im je potrebna pobeda. Domaćini su poveli golom McTominaya u samom finišu prvog puluvrena ,odamh nakon šanse koji su imali gosti preko Guendozija.

Početak drugog poluvremena pripao je gostima koji su napadali i na isteku šesdesetog minuta izjednačili rezultat na 1:1, strelac je bio fantastični Aubameyang. Do kraja utakmice nije bilo izglednijih šansi tako da je utakmica završena podelom bodova.