Liverpul u očaju

U derbiju Premijer lige Čelsi je savladao aktuelnog šampiona Liverpul na “Enfildu” rezultatom 1:0 (1:0) u poslednjoj utakmici 29. kola.

Tako su “plavci” skočili na četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona, uz utakmicu više i bod više od Evertona, odnosno, dva boda više od Vest Hema.

Liverpul, pak, ostao je na sedmoj poziciji sa 43 boda i trenutno je van zone koja vodi i u Ligu Evrope.

Premijer liga, 29. kolo:

Liverpul – Čelsi 0:1 (0:1)
Maunt 42

Stadion: Enfild roud;
Sudija: Martin Etkinson.

Ono što još više može da brine navijače “crvenih” jeste frapantan podatak da Liverpul nije postigao nijedan gol na svom stadionu u 2021. godini.

I ne samo to, neego su upisali peti uzastopni poraz na “Enfildu”, što je najgori niz u novijoj istoriji kluba.

I to su “ostvarili” kao aktuelni šampioni Engleske!

Tomas Tuhel je želeo da kontroliše loptu i dešavanja na terenu, što mu je i uspelo. Čelsi je bio konkretniji, a posle promašene šanse Tima Vernera u 17. minutu, Nemac je i postigao gol u 24.

Istrčao je posle dugačkog pasa i obišao istrčalog Alisona, te je gotovo ušao sa loptom u gol. Proslavio je pogodak, a i ko je ispratio naš Live BLOG mogao je da vidi da smo i mi već upisali promenu na semaforu.

Međutim, VAR je i ovog puta stupio na scenu i učinio da društvene mreže “eksplodiraju”. Izvučene su geometarske linije i procenjeno je da je rame Vernera bilo bliže Alisonu od stopala Robertsona – na gotovo 50 metara od gola Liverpula.https://streamable.com/e/xhjpxb

Na drugoj strani je Sadio Mane propustio veliku priliku nakon sjajne asistencije Mohameda Salaha. Što bi se reklo, promašio je čitav fudbal.

Čelsi je nastavio sa ofanzivnom igrom i to mu se isplatilo u 42. minutu. Tada smo videli solo-minijaturu Mejsona Maunta koji je veoma efektno, sa ivice kaznenog prostora, pogodio dalji ugao za vođstvo gostiju.

Kao što smo napomenuli, to VAR nije mogao nikako da poništi.

U drugom poluvremenu gledali smo još “mršaviji” fudbal od strane oba tima. Liverpul nije uspevao da uputi nijedan šut u okvir gola rivala.

Taj podatak je dovoljno govorilo o njihovim šansama da dođu do izjednačenja.

Sa druge strane, Čelsi je igrao onoliko koliko mu je bilo dovoljno.

Strpljivo i disciplinovano je “krckao” vreme i na kraju uspeo da upiše zasluženi trijumf u ovom derbiju.

Izvor: b92.net