Mančester siti obrukao Arsenal

Mančester siti savladao je Arsenal 5:0 (3:0), u prvom meču trećeg kola Premijer lige.

Siti je lako pobedio Arsenal i deveti put zaredom u Premijer ligi i zakucao “tobdžije” za dno tabele.

Bila je ovo još jedna bruka Arsenala, koji je meč završio sa 18% poseda lopte.

Prednost je u sedmom minutu doneo Ilkaj Gundoan, koji je nadskočio sve defanzivce Arsenala i kao najniži igrač na terenu postigao gol glavom, na asistenciju Gabrijela Žesusa.

Pet minut kasnije, Feran Tores duplira prednost, posle još jedne velike greške odbrane Arsenala.

Nastavio je Siti da dominira i da plete mrežu, a onda je ničim izazvan, Granit Džaka dobio direktan crveni karton.

Navijači Arsenala napuštali su stadion već posle drugog gola, a u još većim kolonama kada je Džaka dobio crveni.

Sa dve noge je veoma oštro startovao, a sudija nije imao dilemu i dodelio mu je crveni karton u 35. minutu.

Gabrijel Žesus je bio strelac u 43. minutu na asistenciju Griliša i na odmor je Siti otišao sa 3:0.

Rodri je u 53. minutu sa 20 metara pogodio donji desni ugao za “poker” i tada je Siti spustio nogu sa gasa.

Do kraja su se dodavali i stvarali šanse, a Tores je u 84. minutu postigao peti gol za Siti, na asistenciju Mahreza.

Izvor: b92.net