Mančesterski derbi bez pobednika

Fudbaleri Junajteda i Sitija odigrali su nerešeno 0:0 u meču 12. kola Premijer lige.

Bio je ovo prvi međusobni duel završen bez pobednika još od aprila 2017. godine.

Utisak tokom čitavog 183. mančesterskog derbija bio je da su rivali zadovoljni postojećim rezultatom.

Praktično, osim one koju je imao Rijad Mahrez u 35. minutu, velikih prilika nije ni bilo.

Junajted je ostao sedmi sa 20 bodova, dok se Siti nalazi poziciju niže, sa bodom manje.

Prvo poluvreme nije bilo naročito interesantno. Osim na momente.

Junajted je uglavnom pokušavao iz prekida i posle kornera, dok je Siti svoju šansu tražio u kontranapadima.

Nakon mirnog početka, prvo uzbuđenje bilo je u 11. minutu, kada je Mektomini zamalo zakasnio na loptu koju mu je prosledio Lindelof posle udarca iz ugla.

U tim trenucima delovalo je da će Solskjer ranije od planiranog menjati, međutim, Fred je stisnuo zube i nastavio utakmicu, uprkos bolovima u kuku.

Gosti su prvi put zapretili u 21. minutu, kada je Sterling promešao rivale, ali ga je Megvajer ipak izblokirao.

Najbolja šansa u prvih 45 minuta viđena je u 35. kada je De Brujne lepo proturio kroz noge loptu Šou, ona je stigla do Mahreza, koji nije iskoristio situaciju jedan na jedan. Sjajno je reagovao De Hea.

To je praktično bilo to u prvom delu meča i igrači su nešto kasnije otišli na petnaestominutnu pauzu.

Ni drugo poluvreme nije bilo ništa bolje, iako je početak bio izuzetno zanimljiv.

U 47. minutu Markus Rašford je pao posle duela sa Kajlom Vokerom, a sudija Kavana je pokazao na belu tačku.

Ipak, VAR je pokazao da je napadač Junajteda, pre pada u šesnaestercu protivnika, bio u ofsajdu.

Tempo je bio spor, a mančesterski rivali kao da su bili zadovoljni postojećim rezultatom.

Ni u finišu nije bilo prilika, tako da je utakmica završena podelom bodova, 0:0.

Junajted u narednom kolu gostuje Šefildu, dok Siti dočekuje Vest Brom.

Izvor: b92.net