Napoli ponovo pobedio za Maradonu

Fudbaleri Napolija, očito silno motivisani nakon smrti svoje legende Dijega Maradone, ubedljivo su sa 4:0 svaladali Romu u derbiju 9. kola italijanske Serije A.

Nakon što su rutniski savladali Rijeku u Ligi Evrope (2:0) samo dan nakon smrti svog obožavanog Dijega Armanda Maradone, Napolitanci su sa duplo više golova kući ispratili ”vučicu” iz Rima.

U derbiju devete runde Serije A, Napoli – Roma 4:0!

Motiva očito ne manjka igračima Đenara Gatuza, koji su ponovo igrajući za velikog Dijega i to u plavo-belim dresovima i crnim šortsevima (kao Argentina) demolirali Romu.

Goste je iz odlično izvedenog slobodnog udarca u 31. minutu ”otvorio” kapiten Lorenco Insinje, koji je potom gol slavio sa dresom sa brojem 10, na kojem je logično pisalo ”Maradona”.

Insinje je u 64. minutu asistirao Fabianu Ruizu, koji je sa 20-ak metara poslao suprepreciznu loptu po travi tik uz stativu Rominog gola.

Potom je nakon odbitka u 81. minutu sa pet metara mrežu Mirantea pogodio i Dris Mertens, da bi konačnih i ubedljivih 4:0 u 86. minutu nakon sjajne solo akcije i nekoliko ”nanizanih” odbrambenih igrača postavio Mateo Politano.

Napoli se ovom pobedom izjednačio upravo sa Romom, ali i sa aktuelnim šampionom Juventusom na deobi četvrtog mesta u Seriji A sa 17 osvojenih bodova, što je šest manje od vodećeg Milana.

Izvor: rts.rs