Olmo za pobedu Španije u nadoknadi, Englezi slavili u Albaniji

Fudbalska reprezentacija Španije još jednom se namučila u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

“Furija” je posle remija kod kuće sa Grčkom ponovo odigrala slabo, ovog puta na gostovanju Gruziji, ali su ipak slavili pobedu od 2:1.

Očekivalo se da će Španci posle kiksa u prvom meču uspeti to da nadoknade na gostovanju u Tbilisiju i to su i uspeli, ali gol za tri boda postigli su tek u nadoknadi vremena.

Španci su preko Ferana Toresa u 11. minutu imali šansu, ali se istakao golman Gruzije Lorija.

Sedam minuta kasnije, mogla je i Gruzija do gola, ali nisu uspšeli da tada da savladaju Unaja Simona.

Hviha Kvaračkelija je u 44. minutu na dodavanje Kiteišvilija sjajno primio loptu i preciznim udarcem doneo prednost domaćinu, 1:0.

Španija je prektično jednu pravu šansu u nastavku pretvorila u gol.

Bilo je to u 56. minutu kada je na centaršut Đordija Albe, napadač Feran Tores uspeo da primi loptu i savlada golmana domaćina za 1:1.

Kada su svi očekivali kraj, u drugom minutu nadoknade, Alba je ponovo bio asistent, a Dani Olmo je sjajno šutirao sa 16 metara, pogodio je desne rašlje i tako doneo pobedu Špancima.

U poslednjem minutu posle starta sa dve noge isključen je igrač Gruzije Levan Šengelija.

U I grupi, Engleska je kao gost pobedila Albaniju sa 2:0 (1:0).

Tako su izabranici Gareta Sautgejta posle lakog trijumfa na startu nad San Marinom, uknjižili i drugu pobedu.

Englezi su tek u finišu prvog dela uspeli da uradne nešto više a u glavnoj ulozi bio je Hari Kejn.

Posle sjajnog centaršuta Luka Šoa u 39. minutu Kejn je udarcem glavom zatresao mrežu domaćina.

Četiri minuta kasnije mogao je do još jednog gola, ali tada je pogodio prečku.

U nastavku, u 63. minutu, Kejn je bio asistent, a ovoga puta mrežu Albanije zatresao je igrač Čelsija, Mejson Maunt.

U F grupi, Danska je deklasirala Moldaviju sa 8:0 (5:0).

Neverovatnu partiju prikazali su Danci koji su do odlaska na poluvreme čak pet puta zatresli mrežu gostiju.

Blistali su dvostruki strelci Kasper Dolberg i Mikel Damsgard, a mrežu gostiju zatresli su i Strigar Larsen, Matijas Jensen, Robert Skov i minut pre kraja i Markus Ingvartsen.

U J grupi, Jermenija je bila bolja od Islanda, 2:0.

Oba gola domaćin je postigao u nastavku.

Prvo je Tigran Barsegjan u 53. minutu preciznim udarcem pogodio mrežu Islanđana.

Konačan rezultat postavio je Korjen Bajramjan u 74. minutu, lopta je kraj desne stative završila u mreži.

Izvor: b92.net