Peto kolo Premier league-e

Peto kolo donelo nam je puno prelepih golova , očekivanih rezultata i jedno veliko iznenađenje.

Kolo je otvorio proslogodisnji osvajač Lige Šampiona Liverpool koji je na svom terenu dočekao Newcastle. Gosti su vrlo brzo poveli golom Willemsa,ali je ekipa Liverpoola preko Mane-a preokrenula rezultat i na poluvremenu je bilo 2:1 za domaćina. U drugom poluvremenu ekipa Liverpoola je samo potvrdila pobedu golom Salaha za konačnih 3:1.

Kao i po običaju u 16h je odigran naveći broj utakmica. Ekipa Brightona je ugostila ekipu Burnleya i utakmica je završena rezultatom 1:1,domaćin je poveo golom Maupaya a gosti izjednačili u nadoknadi vremena golom Hendricka. Manchester Utd. je pred svojim navijačima ugostio ekipu Leicestera i pobedio minimalnim  rezultatom 1:0, gol je postigao Rashford iz penala . Sheffield utd. je ugostio ekipu Southamptona i poražen je na svom stadionu rezultaom 0:1, gosti su bili bolji tokom cele utakmice a dobru igru krunisao je golom Djenepo. U istom termin Tottenham je deklasirao ekipu Crystal Palace-a rezultatom 4:0, Golove su postigli Lamela, dva puta  Son i autogol Van Anholta, domaćini su obezbedili ceo plen do poluvremena.

Ekipa Chelsea je savladala na veoma teškom gostovanju ekipu Wolvesa-a. Gosti su odigrali verovatno najbolju utakmicu u ovoj sezoni i savladali vukove rezultatom 5:2, golove za Chelsea postigli su Mount ,Tomori a prvi hattrick u Premier ligi upisao je i Abraham. Za domaćina strlci su bili Cutrone i autogol Abrahama.

Subota

Verovatno najzanimljivija utakmica odigrana je u subotu u 18:30 gde je ekipa Norwicha dočekala proslogodišnjeg šampiona ekipu Manchester City-a, i priredila jedno od najvećih iznenađenja u dosadašnjem toku Premier league-e. Domaćini su slavili rezultatom 3:2, ekipa Pepa Guardiole nije ličila na sebe puno grešaka puno poklonjenih lopti sto su domaćini znali da iskoriste i propisno kaznili goste. Golove za domaćina postigli su Pukki, Mclean, Cantwell dok su za goste golove postigli Aguero i Rodri. Ekipa Manchestera u ovom trenutku zaostaje 5 bodova za ekipom Liverpoola i biće im veoma teško da odbrane titulu koju su osvojili prošle godine.

Nedelja

Nedeljni program otvorila je utakmica između Bornemoutha i Evertona, gde su domaćini lako slavili rezultatom 3:1. Everton  je odigrao još jednu bledu partiju sto su domaćini veoma dobro iskoristili i upisali nova tri boda,strelci za domaćina su bili Fraser i dva puta Wilson, dok je utešni pogodak za Everton postigao Calvert-Lewin.

Nedeljni program zatvorila je utakmica između Watforda i Arsenala i završena je rezultatom 2:2 . Domaćini su odigrali mnogo bolju utakmicu nego sto rezultat govori, gosti su poveli golom Aubameyanga koji je vrlo brzo na svoj konto dodao i drugi gol tako da su gosti vodili 2:0 na poluvremenu. Domaćini nisu loše odigrali ni prvo poluvreme samo nisu imali sreće da postignu gol dok su gosti iskoristili svoje šanse. U drugom poluvremenu situacija se promenlia Domaćini su počeli da koriste svoje šanse i ubrzo je Cleverley smanjio rezultat , Watford je napadao i napadao i uspeli su da iznude jedanaesterac koji je u gol pretvorio Pereyra.

Kolo je zatvorila utakmica u ponedeljak uveče između Aston Ville i West Ham-a. Utakmica nije obilovala sa previše šansi i završena je najnepolularnijim rezultatom 0:0