Real Madrid bolji od Barselone

Real Madrid pobedio je Barselonu u susretu sedmog kola La Lige rezultatom 1:3 (1:1). Barselona i Real Madrid su se sastali po 245. put u istoriji.

U utakmici visokog intenziteta Valverde je na asistenciju Benzeme doveo Real u vođstvo u 5. minutu igre, Fati je tri minuta kasnije izjednačio rezultat, sa kojim su akteri ovog “El Klasika” otišli na poluvreme (1:1)

U drugom poluvremenu Barselona je delovala je nemoćno na terenu uz par ne toliko opasnih šansi po gol Kurtoe, ni Real Madrid nije bio toliko moćan koliko pokazuju golovi.

Ramos je Real Madrid doveo do vođstva u 63. minutu igre, nakon iznuđenog penala i povlačenja od strane Lenglea. Konačan rezultat je postavio Luka Modrić u 90. minutu igre, koji je ušao sa klupe za rezervne igrače u 69. minutu.

Ovom pobedom Real je izbio na čelo tabele sa 13 bodova u 6 odigranih utakmica, Barselona se nalazi na 10. mestu na tabeli La Lige.