Treće kolo Premijer lige

Vikend za nama doneo nam je puno uzbuđenja, ali i iznenađenja u Premijer ligi gde je na 10 utakmica postignuto ukupno 30 golova.

Kolo je otvoreno u petak utakmicom između Aston ville i Evertona, gde su domaćini slavili rezulatom 2:0, golove za Villu su postigli Wesley i A. El-Gazi.

Premier liga je nastavljena u subotu u “lunch time”, utakmicom između Norwicha i Chelsea ,utakmica je bila izuzetno efikasna postigntno je čak 5 golova, ali su gosti predvođeni Lampardom odneli sav plen kuci. Ekipa Chelsea savladala je Norwich sa 3:2, Strelci za Chelsea su bili M.Mount i dva pogotka delo su Abrahama, dok su za Norwich golove postigli Pukki i Cantwell.

U utakmica od 16h viđene su sve pobede gostiju gde je najveće iznenađenje pobeda Crystal Palace nad Manchester Unitedom, domacin je odigrao izuzetno lošu utakmicu bez ikakvih ideja u napadu, dok su gosti iskoristili svoje šanse i zasluženo slavili, golove za Crystal Palace su postigli J.Ayew i van Aanholt, a utešni pogodak za Manchester delo je Jamesa. Ekipa Watforda ugostila je ekipu West Hama i nenadano izgubila na svom stadionu rezultatom 3:1, strelci za goste bili su M.Noble iz jedanaesterca a dva gola delo su Haller-a, dok je utešni pogodak za Watford postigao Gray. Brighton drugo kolo za redom nije uspeo da pobedi na svom stadionu u prošlom kolu su remizirali na svom stadionu a ovoga puta sav plen odnela je ekipa Southamptona, golove su postigli Djenepo i Redmond. Ekipa Leicestera je ostvarila prvu pobedu u novoj sezoni oni su savladali na gostovanju ekipu Sheffield Uniteda rezultatom 2:1,golove za goste postigli su Vardy i Barnes dok je za domaćina strelac bio McBurnie.

Derbi kola odigran je između ekipe Liverpoola i Arsenala, domaćin je slavio sa 3:1. Arsenal je u prvih pola sata igrao strpljivo i pretio iz kontranapada ali je pred kraj poluvremena primio pogodak posle savršeno izvedenog kornera mrežu je zatresao Matip i tim rezultatom se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu ekipa Liverpoola je jos više napadala i ubrzo je nagrađena jedanaestercom koji je skrivio D. Luiz, koji je u gol pretvorio M.Salah. Ubrzo nakon toga Salah postiže jos jedan gol i u tom trenutku ekipa Liverpoola je vodila sa 3:0, gosti su do kraj uspeli samo da ublaže poraz, a utešni gol postigao je Torreira.

Nedeljni program otvoren je utakmicom u Bournemouth , gde je domaćin dočekao sampiona ekipu Manchester Citya. Posle prošlonedeljnog neuspeha na svom terenu i remija, ekipa Pepa Guardiole ovoga puta ostvarila je pobedu rezultatom 3:1, Golove za građane postigli su Sterling i dvostruki strelac Kun Aguero, dok je počasni pogodak i verovatno najlepši pogodak ovog kola delo Wilsona iz slobodnog udarca.

Premier liga je zatvorena utakmicama u 17h. Ekipa Wolvesa ugostila je ekipu Burnleya i igrala 1:1 na svom stadionu. Gosti su poveli početkom prvog poluvremena golom  Barnesa, a domaćini uspeli da izjednače golom Jimeneza duboko u nadoknadi drugog poluvremena iz jedanaesterca. U istom terminu ekipa Tottenhama ugostila je ekipu Newcastlea i na iznenađenje svih izgubila na svom terenu rezultatom 1:0, pobedonosni gol postigao je Joelinton. Ekipa iz Londona je napadala celo durgo poluvreme ali nije uspela da probije bedem gostiju i utakmica je na kraju završena minimalnom pobedom gostiju.