Zenit odbranio titulu prvi put u istoriji

Ekipa Zenita iz Sankt Peterburga četiri kola pre kraja Premijer lige Rusije odbranila je titulu, pošto je savladala u Krasnodaru istoimenu ekipu 4:2.

Gosti su poveli već u petom minutu golom Azmuna. U 29. minutu Jutkin poravnava rezultat. Veliku priliku za potpuni preokret propušta Vanderson koji promašuje penal. Na drugoj strani u nadoknadi prvog poluvremena dosuđen je takođe penal, ali ga je Dzjuba pretvorio u gol za novo vođstvo. Jutkin drugim golom u 50. minutu ponovo poravnava, ovog puta na 2:2.

Ali samo dva minuta kasnije Azmun drugim golom donosi i treće vođstvo Zenitu. Konačnih 4:2 postavlja Sutormin za pobedu i obezbeđivanje nove titule, sedme u istoriji kluba. Ujedno, ovo je prvi put da su odbranili titulu. Krasnodar je treći sa 45 bodova, četiri manje od Lokomotive Marka Nikolića.

U preostala dva meča dana Rubin je savladao u Kazanju Orenburg 1:0, dok su Ufa i Ural odigrali 1:1.

Izvor: sport klub